Historie

2016

Rozjezd druhý ...

Druhý ročník akce APLA JEDE jsme tentokrát rozjeli dne 21.5. vrámci akce Otevírání cyklistické sezóny na Pecáku. Rozjezdu se chopili - pan Josef Pindroch (místostarosta města Třeboň), pan Ing. Bohumil Komínek (místostarosta města Jindřichův Hradec) a pan RNDr.Ladislav Sýkora (starosta Veselí nad Lužnicí). Děkujeme. Za pomoc s rozjezdem, podporu a vzájemné sympatie děkujeme též paní Ing.Lence Horejskové (zastupitelka města Tábor), Jihočeské centrále cestovního ruchu a Nadaci jihočeské cyklostezky. Druhý ročník akce podporuje Nadace ČEZ.

Nová podoba cyklovýzvy ...

Člověk se stále učí, a tak jako je třeba vychovávat dítko, musíme i my formovat akci APLAJEDE ke spokojenosti a přehlednosti všech. Loňský první ročník byl plný očekávání, velkých jmen, mnohých sportovních výkonů a veselých historek. Zároveň nám však ukázal trhlinky v našem nápadu, a tak se na popud našich kamarádů, sportovců, kteří se do štafety zapojili, a další veřejnosti v letošním roce uchylujeme k několika změnám. Pro letošní rok vyhlašujeme pouze jednu cyklovýzvu (již ne 4 světové směry a zvláštní štafety), které se může chopit kdokoli, koho tato akce osloví. Rádi bychom v tomto roce zapojili i "sociální sítě", abychom vlili akci trochu rychlejší krve do žil a informace se lépe šířily. V průběhu letošního ročníku se můžete těšit i na zajímavé akce a drobné soutěže, kdy budete moci vyhrát i nějakou cenu. Nechme se tedy společně překvapit, jak se letošní ročník se změněnou strukturou, ale stále silnou myšlenkou, vyvede. Držte nám pěsti.

2015

První ročník v číslech

Děkujeme všem, kteří se do akce zapojili. V prvním ročníku se podařilo vybrat téměř 10 tis. korun, osvěta o problematice autismu byla šířena na 2 319 kilometrech, a to není málo:).

Rozjezd první ...

1. ročník štafety APLA JEDE byl odstartován dne 2. dubna 2015 na nám. T. G. Masaryka v Táboře v 15h při Světovém dni informovanosti o autismu a to velkolepou kulturní akcí zaměřenou na rodiny s dětmi i širokou veřejnost. Záštitu nad akcí převzal starosta města Tábora Ing. Jiří Fišer, který navíc přijal výzvu od APLA JČ a bude jako první startovat jednu část štafety. Slavnostního rozjezdu se účastnili další vážené, známé, nám milé osobnosti, jako jevšestranná sportovkyně Kateřina Nash z pražského SK Dukla, akademický malíř Theodor Buzu, ředitel centra Arpida České Budějovice pan Marek Wohlgemuth.

Jak to všechno začalo ...

Nápad uspořádat benefiční akci, která bude trochu recesí, trochu osvětová, ale hlavně aktivní a spojená se sportem se mi zrodil v hlavě jedné letní noci, kdy už jsem po několikáté vstávala ke své malé dceři. V noci, kdy všechno a všichni spí, všude je tma a ticho, má člověk dost času na přemýšlení. A tak se zrodil nápad recesistické akce cykloštafety. Myšlenky se valily v hlavě, že ani usnout nešlo, a tak jsem si je ještě v noci zapsala a ráno už čekal na mé kolegyně ve schránce email s popisem akce.

To, že dnes čtete tyto řádky, či se již aktivně zapojujete do cykloštafety je ale jen díky tomu, že mám kolem sebe tak skvělé kolegyně, které se nápadu chopily a tyto myšlenky zhmotnily. Za to jim patří velký dík. A nebylo by nápadu s cykloštafetou, kdyby nebylo krásných cyklodresů APLA, které jsme připravili ve spolupráci s nadšenci a sportovci tělem i duší z Čistého sportu. Všichni se na první ročník cykloštafety nesmírně těšíme a doufáme, že se akce bude líbit i vám.

terapeut  a místopředseda  APLA Jižní Čechy
Lucie Straková Jirků